• عضو شورای مرکزی نظام صنفی رایانه‌ای مطرح کرد

    نمایشگاه نتکام هرمزگان فرصتی برای عرضه توان هرمزگان در حوزه فناوری و اطلاعات

    کد: 23883
    تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۵
    منبع خبر: خبرگزاری فارس
    تعداد بازدید: 857
    عضو شورای مرکزی نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به برپایی چهارمین نمایشگاه نتکام در استان هرمزگان، گفت: این نمایشگاه فرصتی ایده‌آل برای معرفی توان و ظرفیت‌های استان در حوزه فناوری اطلاعات است.

    عبدالوحید واحدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بندرعباس، ضمن تشریح مزیت‌های چهارمین نمایشگاه نتکام در استان هرمزگان، اظهار داشت: فناوری اطلاعات با ورود به دنیای کسب‌ و کار به سرعت به فناوری غالب در این حوزه بدل گردید و تاثیری شگرف بر جوامع و سازمان‌ها گذاشته است.

    وی در ادامه افزود: اهمیت این فناوری به‌ گونه‌ای بوده است که سرمایه‌گذاری‌های فراوانی در جهان و ایران به آن اختصاص داده شده است و یکی از عوامل موثر بر موفقیت کاربرد فناوری اطلاعات، آگاهی از این فناوری و کاربردهای آن به‌ویژه در میان مدیران سازمان‌ها است.

    دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای هرمزگان چهارمین نمایشگاه نتکام را مهم‌ترین رویداد فناوری اطلاعات و ارتباطات استان دانست و بیان داشت: در این نمایشگاه که به نوعی بزرگترین اجتماع عرضه فناوری اطلاعات و ارتباطات "شبکه، رایانه، اینترنت، اپراتورهای ارتباطی، ماشین‌های اداری، تجارت و دولت الکترونیک و سیستم‌های حفاظتی و امینتی" محسوب می‌شود، شرایط  ارائه توانمندی‌های بخش خصوصی در عرصه فن‌آوری ارتباطات و اطلاعات  و ایجاد فرصتی برای جذب مشتری‌های جدید فراهم شده است.

    واحدی با اشاره به ویژگی‌های چهارمین نمایشگاه نتکام استان، افزود: این نمایشگاه علاوه بر معرفی توان فنی-مهندسی و تجهیزات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، رونمایی از محصولات شرکت‌های نوپای  آی تی محور و مراکز فناور پارک علم و فناوری استان و معرفی خدمات دولت الکترونیک در نمایشگاه تمرکز داشته است.

    رئیس سابق هیت مدیره نظام صنفی رایانه‌ای هرمزگان ادامه داد: این سازمان تلاش دارد تا در جهت ایجاد تعامل میان سازمان‌های دولتی و حوزه آی تی بخش خصوصی، نیازهای موجود را از درون استان تامین کند.

    وی اضافه کرد: با ایجاد تعامل میان این دو حوزه، شاهد پیشبرد اهداف مرتبط و به‌کارگیری ظرفیت‌های بالقوه استان و ارتقای سطح کیفی و به‌کارگیری تکنولوژی‌های جدید در هرمزگان خواهیم بود.

    واحدی در ادامه با اشاره به تفاوت‌های این نمایشگاه با دوره‌های گذشته بیان داشت: ارائه توانمندی‌های استان در حوزه فنی و مهندسی، با توجه به تغییرات و رشد روز افزون تکنولوژی و ورود فناوری اطلاعات در فضای کسب و کار و اثر بخشی بیشتر در نظام‌های عرضه و تقاضا که عملا بستر حضور فعالین این حوزه را در بازارهای بزرگتر فراهم می‌سازد از مزیت‌های این نمایشگاه نسبت با سه دوره قبل است.

    عضو شورای مرکزی نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به حضور 50 شرکت از استان‌های هرمزگان، تهران، یزد و فارس در چهارمین نمایشگاه نتکام هرمزگان گفت: این نمایشگاه در مساحت سه هزار مترمربع در محل نمایشگاه‌های دائمی بین‌المللی بندرعباس و با همکاری سازمان نظام صنفی یارانه‌ای هرمزگان، اتحادیه صنف رایانه، اتحادیه صنف الکترونیک و حمایت استانداری هرمزگان، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل فناوری اطلاعات ارتباطات برگزار شد.

    واحدی در ادامه با معرفی بخش‌ها و شرکت‌های حاضر در چهارمین نمایشگاه نتکام هرمزگان، عنوان کرد: شرکت‌های تاکسی اینترنتی، حوزه سلامت، شرکت‌های بومی استان در حوزه تولید محتوای همراه اول، شرکت‌های ایمنی شبکه و دوربین‌های حفاظتی و مدار بسته، شرکت‌های ارائه خدمات شبکه و امنیت، اپراتورهای تلفن همراه، مرکز" آپا" وابسته به دانشگاه هرمزگان و پلیس فتا در این نمایشگاه شرکت دارند.

    انتهای پیام/م/88031/

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان هرمزگان می باشد.
مجری: پورتال سامان